Barclay Tonique 550 Pedestal Lavatory Sink
Barclay's lavatory collection has the perfect fit for your decorating needs. Our Tonique pedestal lavatory is designed to compliment many styles. The gently rounded basin boasts a roomy rectangular bowl.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 17 3/4" |
| Height | 32 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 21 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like