Barclay Trina Above Counter Lavatory Vessel Sink
Inject an air of modern elegance into your bathroom with this Barclay Trina Above Counter Lavatory Vessel Sink featuring large capacity bowl and vitreous china construction. As always, our high standards of quality craftsmanship ensure that this vessel will stand the test of time. Overall Dimensions: 15 7/8" Width X 13 1/8" Depth
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15" x 11 7/8" x 4 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 13 1/8" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 15 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like