Barclay Trixie 11 Inch Petite Wall Hung Lavatory Sink
Fall in love with the classic ambiance and charming dimensions of the Trixie Wall-Hung Basin from Barclay. The perfect solution for smaller spaces where you don't want to compromise on style, the Barclay Trixie 11 Inch Petite Wall Hung Lavatory Sink brings a splash of elegance to any bathroom. Barclay's commitment to only the highest levels of quality-craftsmanship furthermore ensure that this sink is sure to grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 8 5/8" x 8 5/8" x 2 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 11 1/8" |
| Height | 3 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 11 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like