Barclay Tub Wall Mount Converto Faucet with 54 Inch Surround
Barclay Tub Wall Mount Converto Faucet with 54 Inch Surround includes a tub filler, riser showerhead and ceiling and wall supports. Choice of five finishes - Oil Rubbed Bronze, Brushed Nickel, Polished Brass, Polished Chrome, or Polished Nickel.
Specifications
| Additional Dimensions | Wall Support: 10"; Ceiling Support: 30" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 3 3/8" |
| Height | 62" |
| Length | 54" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 24" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like