Barclay Twain Wall Hung Lavatory Sink
Bring an air of refined contemporary elegance into your home's bathroom with the Twain Wall Hung Basin from Barclay. Its large rectangular design and durable vitreous china construction combine to produce a winning combination of form and function. Purchase this sink and discover the difference that Barclay makes.
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 25 3/4" x 11 3/8" x 4 5/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 19" |
| Height | 7 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 32" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like