Barclay Uberto Stainless Undermount Prep Sink
This rectangular Barclay Uberto Stainless Undermount Prep Sink is the ideal addition to smaller kitchens or bar areas. Featuring easy to clean tight radius corners and sound absorbing insulated coating on its sides and bottom, it is the perfect choice. Its attractive matte finish completes the look and is sure to catch the eye.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17 3/4" x 13 3/4" x 7 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 16 1/2" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 8" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like