Barclay Variant 21 5/8 Inch Above Counter Lavatory Vessel Sink
Barclay provides the designer appeal you've been searching for with the new RAK-Variant collection from Italian designers Daniel DiBiasi and Federico Sandri. These modular basins feature sleek geometric shapes with 5mm thickness in pristine vitreous china. Our more spacious rectangular vessel measures 21-5/8 inches long.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 5/8" x 21 1/8" x 3 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 14" |
| Height | 5" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 21 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like