Barclay Vaughn Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
The strikingly cotemporary Vaughn Tub from Barclay is certain to become the very heart of your home's modern bathroom. Featuring a comfortable extra wide capacity and durably lightweight acrylic construction, Barclay Vaughn Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow is sure to please. Crafted according to Barclay's high standards of quality craftsmanship, this tub is also guaranteed to stand the test of time.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 74 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 23 5/8" |
| Length | 70 7/8" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 45 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like