Barclay Walton Wall Hung Lavatory Sink
Become enraptured by the subtle, modern design of the Walton Wall Hung Basin from Barclay. Featuring a classic rectangular design, an enchantingly curved basin front, and durable vitreous china construction, Barclay Walton Wall Hung Lavatory Sink will meet and exceed all expectations. Overall Dimensions: 31 1/2" Width X 13 1/2" Depth X 4 3/8" Height
Specifications
| Additional Information | No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 25 1/2" x 11" x 2 5/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 13 1/2" |
| Height | 4 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like