Barclay Wire Grid for Cervantes Stainless Steel Sink - Pair
Barclay Wire Grid for Cervantes Stainless Steel Sink - Pair is made of 304 grade stainless steel for durability. Grids are fashioned to accommodate 3-1/2" drains.
Specifications
| Additional Information | Large Grid: 19 3/4" x 15 5/8" x 1"; Small Grid: 8 3/4" x 15 5/8" x 1" |
| Additional Dimensions | Drain Hole: 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15 5/8" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 1" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Per Pair |
| Width | 19 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like