Barclay Wolcott Curved Stainless Steel Trough Sink
Add some uniqueness to your kitchen or bar with this charming Barclay Wolcott Curved Stainless Steel Trough Sink. To ensure a quality and luxury use, sound insulating coating and pads are installed on the bottom and side of the inside of the sink. Constructed from the most durable 16 gauge, 304 grade stainless steel it will be both an appealing and durable addition to your home.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 30 1/4" x 6 1/2" x 6" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 11" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 6 1/2" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 32 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like