Belwith-Keeler Flex Long Knob
The Belwith-Keeler Flex Long Knob features a slight arch in the knob center for a solid contemporary statement. Choose from Brushed Golden Brass, Chrome, Oil Rubbed Bronze, Polished Nickel, or Satin Nickel finishes.
Belwith-Keeler is a brand refined in elegance, with trend-leading design, inspired by the latest fashion.
Specifications
| Base Diameter | 1 7/16" x 3/8" |
| Brand | Belwith-Keeler |
| Length | 1 7/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like