Belwith-Keeler Fuller Bin Cup Pull
Belwith-Keeler Fuller Bin Cup Pull embodies the vintage style and charm of early 20th Century bathrooms. The classic details of the group make it a perfect match for Shaker cabinets or doors with more traditional moldings. Available in Chrome, Flat Ultra Brass, Stainless Steel, or Vintage Bronze finishes.
Belwith-Keeler is a brand refined in elegance, with trend-leading design, inspired by the latest fashion.
Specifications
| Boring | 96MM |
| Brand | Belwith-Keeler |
| Length | 4 9/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like