Belwith-Keeler Fuller Small Cross Knob
Belwith-Keeler Fuller Small Cross Knob is inspired by 20th Century craftsmanship and resembles a classic cross faucet handle. This collection features elements that will pair well with many plumbing fixtures on the market. Choose from Chrome, Flat Ultra Brass, Stainless Steel, or Vintage Bronze finishes.
Belwith-Keeler is a brand refined in elegance with high quality details and expert fit and finish.
Specifications
| Length | 1 11/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/4" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 11/16" |
| Base Diameter | 3/8" |
| Brand | Belwith-Keeler |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like