Belwith-Keeler Ingot Finger Pull
Meshing modern geometric forms with the raw ingot shape, the unique design of the Belwith-Keeler Ingot Finger Pull features tactile sophistication that belies its base characteristics. Choose from Brushed Golden Brass, Chrome, Matte Black, or Satin Nickel finishes.
Belwith-Keeler is a brand refined in elegance with knobs and pulls showcassing high quality details and expert fit and finish.
Specifications
| Boring | 1" |
| Brand | Belwith-Keeler |
| Length | 2 1/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/16" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like