Belwith-Keeler Luster Glass Ball Knob
If you are looking for a unique cabinet knob that will add a touch of sophistication, try this Luster Glass Ball Knob from Keeler. The 1 1/4" glass knob is accentuated with a Polished Chrome base. Use them in a luxury bathroom, powder room dressing table, curio cabinet - anywhere you want to add a distinctive look.
- Product: Glass Ball Knob
- Material: Glass
- Finish: Polished Chrome
- Diameter: 1 1/4"
- Projection: 1 3/4"
- Bottom Diameter: 1 1/8"
Specifications
| Material | glass |
| Bottom Diameter | 1 1/8" |
| Projection | 1 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| Color | Clear |
| Diameter | 1 1/4" |
| Finish | Polished Chrome |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Belwith-keeler |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like