Berenson Andante Cabinet Pull
Faux screws and buttons are the added details that give the Andante Collection it’s rustic charm. This decorative hardware comes in several finishes and designs that will complement cabinets with exposed hinges.
Specifications
| Additional Dimensions | Hand Clearance: 59/64" |
| Base Diameter | 15/16" |
| Boring | 96MM |
| Brand | Berenson Hardware |
| Length | 4 15/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 11/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like