Berenson Aspire Knob
The Aspire Collection from Berenson features a wide variety of cabinet pulls and knobs with a clean, modern style. The T-shaped knob has a bold design and is available in Verona Bronze, Brushed Tin, Polished Chrome, and Brushed Nickel. 3/4" x 1 1/4". Projects 1 3/16".
Specifications
| Bottom Diameter | 11/16" |
| Height | 1 3-16" |
| Length | 1 1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/4" |
| Additional Information | Tap: 8-32 |
| Brand | Berenson Hardware |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like