Berenson Designers Group 10 Euro Moderno Cabinet Pull
Any room outfitted with cabinet hardware in a highly reflective silver finish like Polished Nickel exudes elegance. The Designers’ Group Ten Collection showcases a variety of classic hardware designs in this finish which brings sophistication to transitional homes.
Specifications
| Additional Dimensions | Hand Clearance: 23/32" |
| Base Diameter | 7/8" |
| Boring | 96MM |
| Brand | Berenson Hardware |
| Length | 5 1/4" |
| Material | Zinc |
| Projection | 15/16" |
| Style | Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like