Berenson Remix Cabinet Pull
The cabinet handles of Studio Remix have trending finishes to add a refreshing touch to homes. Studio Remix is contemporary cabinet hardware with a stylish mixed finish design. Pulls are hollow. Choose from multiple finishes and sizes.
Specifications
| Additional Dimensions | Hand Clearance: 7/8" |
| Base Diameter | 7/8" |
| Brand | Berenson Hardware |
| Material | Stainless Steel |
| Projection | 1 7/16" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like