Restorers Black Wrought Iron Ring Pull
Inspired by traditional designs, Restorers Black Wrought Iron Ring Pull will add vintage charm to any cabinet or drawer. This simple but durable wrought iron ring pull will features a rugged iron ring that hangs from an iron post. This item is handmade and as a result some variations in the size, boring, and shape should be expected. However, all efforts are made by the craftsman to keep the pieces as consistent as possible.
- Product: Wrought Iron Ring Pull
- Length: 1 3/4"
- Width: 1 5/8"
- Projection: 3/4"
- Material: Iron
- Finish: Black
Specifications
| Finish | Black |
| Length | 1 3/4" |
| Material | Iron |
| Projection | 3/4" |
| Style | Rustic |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 5/8" |
| Brand | Restorers |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like