Restorers Eastlake Black Powder Sash Lift
Restorers Eastlake Black Powder Sash Lift is a rustic iron window opener with a classic Eastlake design on the front. The Black Powder Coat finish blends beautifully with vintage and modern home decor. 2" x 1 1/2".
- Product: Eastlake Sash Lift
- Height: 1 1/2"
- Width: 2"
- Projection: 7/8"
- Material: Iron
- Finish: Black Powder Coat
Specifications
| Finish | Black Powder Coat |
| Height | 1 1/2" |
| Material | Iron |
| Projection | 7/8" |
| Style | Rustic |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2" |
| Brand | Restorers |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like