Classic 4 1/2" x 4 1/2" Turned Bun Foot
With our Classic 4 1/2" x 4 1/2" Turned Bun Foot update existing furniture or cabinets, or add just the right finishing touch to a new project. This classic bun foot is offered in Pine or Maple. Bun feet are not pre-drilled and mounting hardware is not included. 4 1/2" x 4 1/2".
- Product: Turned Bun Foot
- Style: Classic
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Pine, Maple
- Size: 4 1/2" x 4 1/2"
Specifications
| Unit of Measure | Each |
| Bottom Diameter | 2 5/16" |
| Diameter | 4 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Top Diameter | 4 1/8" |
| Width | 4 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like