Marella Antique Style Drop Pull with Backplate
This antique-style drop pull with back plate is based on old European originals. The handle is beautifully detailed with a floral pattern and rimmed with beads, with the back plate and center oval are rimmed in beads as well.
Specifications
| Finish | Old Iron |
| Style | Jugendstil |
| Brand | Marella |
| Boring | 2 1/2" |
| Height | 1 11/16" |
| Material | Zinc |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 13/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like