Top Knobs Dakota Oval Knob
The Top Knobs Dakota Oval Knob is a flat top oval knob featuring a blend of old and new. This classic shaped knob will coordinate with any decor in choice of finishes. 1 1/2-inch diameter.
Specifications
| Brand | Top Knobs |
| Additional Dimensions | Base Dimensions: 7/16" W X 3/4" L |
| Diameter | 1 1/2" |
| Length | 1 1/2" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 13/16" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 13/16" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like