Deltana Large Window Sash Lock
Deltana Window Locks are designed to add security and beauty to windows.
Specifications
| Additional Dimensions | Catch Plate: 2 7/8" Length x 5/8" Width x 1 1/8" Height |
| Brand | Deltana |
| Center to Center | Latch: 2 1/8"; Catch: 2 1/4" |
| Height | 1" |
| Length | 2 3/4" |
| Material | Solid Brass |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like