Deltana Pull Plate
The Deltana push/pull plate is designed to protect the finish of the door and set an area to push the door open without using a traditional door handle.
Specifications
| Additional Dimensions | Handle: 5 1/4" Boring |
| Boring | 7" x 2 1/2" |
| Brand | Deltana |
| Height | 15" |
| Material | Solid Brass |
| Thickness | 1.2MM |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like