Deltana Stainless Steel Pull Plate
Pull plates for pulls are an accessory for Deltana's array of large door pulls.
Specifications
| Additional Dimensions | Handle: 8 5/8" |
| Boring | 7 1/2" x 3 1/8" |
| Brand | Deltana |
| Height | 15 3/4" |
| Material | Stainless Steel |
| Projection | 2 5/8" |
| Thickness | 1.2MM |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like