Deltana Strike Plate for 7 Inch Round Flush Bolt
Replacement strike plate for flush bolts, compatible with Deltana Heavy Duty Round Flush Bolt.
Specifications
| Additional Dimensions | Hole Diameter: 3/8" |
| Brand | Deltana |
| Center to Center | 1" |
| Length | 1 1/2" |
| Material | Solid Brass |
| Thickness | 3/64" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like