Deltana Window Sash Lift
The Deltana Window Lift is a versatile product that can be used on sliding windows, cabinet doors, and cabinet drawers or anywhere a small pull can be utilized.
Specifications
| Additional Dimensions | Plate Height: 7/8" |
| Brand | Deltana |
| Center to Center | 1" |
| Height | 1 1/2" |
| Material | Steel |
| Projection | 3/4" |
| Thickness | 1/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like