DesignPerfect 1 3/16 Inch Pyramid Cabinet Knob - 25 Pack
Looking for the perfect finishing touch? These 1 3/16" overall length DesignPerfect square knobs are perfect for cabinet doors and drawers. These knobs feature a faceted design that creates a dramatic look. Multiple finishes allow you to add beauty to your kitchen, bathroom, office, or any room in your house. DesignPerfect specializes in decorative hardware items that are both functional as well as beautiful.
Specifications
| Base Diameter | 5/8" |
| Brand | DesignPerfect |
| Diameter | 1 3/16" |
| Length | 1 3/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1" |
| Unit of Measure | Per Pack of 25 |
| Width | 1 3/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like