Designs of Distinction 12 Inch Portrait Corbel
Styled with symmetry and simplicity that are hallmarks of Shaker design, this Designs of Distinction 12 Inch Portrait Corbel can lend support while adding visual interest to any room. Finely crafted from North American hardwoods. Establish a theme using other wood components from the Shaker Collection.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 12" |
| Material | Wood |
| Projection | 8" |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Craftsman |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like