Designs of Distinction 2 x 12 Inch Linear Style Toe Kick Vent
Add the look of real wood to your decor with Designs of Distinction 2 x 12 Inch Linear Style Toe Kick Vent. Choose from Alder, Cherry, Hard Maple, Red Oak, Walnut, or White Oak.
Specifications
| Additional Information | Will Fit 2" x 12" Opening |
| Additional Dimensions | Insert Dimensions: 11 7/8" Width x 1 7/8" Height x 7/16" Thick; Front Face: 5/16" Thick |
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3 3/4" |
| Material | Wood |
| Style | Contemporary, Traditional, Transitional |
| Thickness | 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 13 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like