Designs of Distinction 29" Perle Leg
The turned spheres on this Designs of Distinction 29" Perle Leg are arranged in a descending size ending in a point. This playful design adds a bit of whimsy to your table project. Unfinished and ready to paint or stain. Part of the Moroccan collection. Available in Hardwood, Walnut and White Oak.
Specifications
| Bottom Diameter | 3/4" |
| Brand | Designs of Distinction |
| Diameter | 4 5/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 29" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Top Block Length | 1/2" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like