Designs Of Distinction 3 Inch Square Bar Column Island Leg
Square wooden posts have been used for centuries to support weight. Designs Of Distinction 3 Inch Square Bar Column Island Legs are offered in five wood species to coordinate with any decor. Cherry, Alder, Red Oak, Hard Maple, and Paint Grade. These high-quality legs are unfinished and ready to stain or paint.
Specifications
| Height | 42 1/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 3" |
| Finish | Unfinished |
| Width | 3" |
| Unit of Measure | Each |
| Material | Wood |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like