Designs of Distinction 3 x 29 Inch Leg with Gold Sleeve
Designs of Distinction 3 x 29 Inch Leg with Gold Sleeve is a square furniture leg with 3 x 3-inch metal sleeve. The gold sleeve not only adds a decorative accent, but protects the leg from bangs and dents. There square legs with metal sleeves are suitable for contemporary, urban, and industrial decor. Leg comes sanded and ready to paint or stain. Offered in six wood types.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Gold |
| Height | 29" |
| Length | 3" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Modern |
| Top Block Length | 26" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like