Designs of Distinction 3 x 29 Inch Square Leg with Iron Sleeve
Designs of Distinction 3 x 29 Inch Square Leg with Iron Sleeves give you the best of contemporary, urban, and industrial design. Clean and simple, with a mix of materials. Pins or nails are not required to attach the sleeve to the leg - simply glue it on for a flush, clean finish.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Depth | 3" |
| Finish | Wrought Iron |
| Height | 29" |
| Material | Wood, Metal |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like