Designs of Distinction 4 x 29 Inch Square Leg with Aluminum Sleeve
Designs of Distinction 4 x 29 Inch Square Leg with Aluminum Sleeve is a clean and simple design, with a mix of materials. Great for modern, urban and industrial designs. Attach the sleeve to the leg with glue for a flush, clean finish. Available in seven wood species.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Depth | 4" |
| Finish | Brushed Aluminum |
| Height | 29" |
| Material | Wood, Metal |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like