Designs of Distinction 4 x 29 Inch Square Leg with Chrome Sleeve
Urban and industrial in design, the Designs of Distinction 4 x 29 Inch Square Leg with Chrome Sleeve is perfect for modern homes. Clean and simple, with a mix of materials. Nails are not required to attach the sleeve to the leg - simply glue it on for a flush, clean finish.
Specifications
| Finish | Chrome |
| Height | 29" |
| Material | Wood, Metal |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
| Brand | Designs of Distinction |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like