Designs Of Distinction 5 1/2 Inch Triad Corbel
You will find many uses in your home for the Designs Of Distinction 5 1/2 Inch Triad Corbel. Great for shelving or as part of decorative molding. Choice of Alder, Paint Grade, Read Oak, Hard Maple, Cherry, White Oak, and Walnut. We carry a large selection of both simple and ornate corbels in many sizes.
- Product: 5 1/2-Inch Triad Corbel
- Material: Wood
- Wood Type: Alder, Paint Grade, Red Oak, Hard Maple, Cherry, White Oak, Walnut
- Height: 5 1/2"
- Projection: 4"
- Width: 3 3/4"
Specifications
| Additional Information | Includes Two Recessed Hangers. |
| Finish | Unfinished |
| Projection | 4" |
| Width | 3 3/4" |
| Height | 5 1/2" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Additional Dimensions | Includes Two Recessed Hangers. |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like