Designs Of Distinction 5 Inch Square Bar Column Island Leg
Solid wood square posts are ideal for kitchen islands, bars, or other structures with a need to support weight. These 5-inch Square Bar Column Island Legs are offered in five wood species to coordinate with any decor and are unfinished and ready to stain or paint. Cherry, Alder, Hard Maple, Paint Grade, and Red Oak.
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 5" |
| Height | 42 1/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Finish | Unfinished |
| Width | 5" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like