Designs Of Distinction 6 3/4 Inch Shaker Corbel
Shaker style is a minimalist, simple design style. This Designs Of Distinction 6 3/4 Inch Shaker Corbel captures the simple elegance of the Shaker style with its smooth, clean lines. Use this simple-stated corbel as a bracket or as a design element. Available in five wood species - Hard Maple, Alder, Red Oak, Cherry, and Paint Grade.
Specifications
| Additional Information | Includes Two Recessed Hangers. |
| Additional Dimensions | Includes Two Recessed Hangers. |
| Height | 6 3/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Projection | 3 1/2" |
| Width | 4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like