Designs of Distinction 6 Inch Arts & Crafts Column
Designs of Distinction 6 Inch Arts & Crafts Column is inspired by the clean, simple lines of the Arts and Crafts movement and features inset windows. Crafted from domestic North American hardwoods. Choose from Alder, Cherry, Hard Maple, Paint Grade, or Red Oak.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 34 1/2" |
| Length | 6 3/8" |
| Material | Wood |
| Style | Craftsman, Arts & Crafts |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like