Designs Of Distinction 6 Inch Square Column Island Leg
Support the heaviest kitchen island with this 6-inch Square Column Island Leg from Designs of Distinction. The solid wood leg is offered in seven distinct wood types to suit any design.
- Product: 6 Inch Square Column Island Leg
- Material: Wood
- Wood Type: Paint Grade, Hard Maple, Cherry, Hickory, Red Oak, Quartersawn Oak, Alder
- Height: 35 1/4"
- Projection: 6"
- Width: 6"
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Width | 6" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 6" |
| Height | 35 1/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like