Designs of Distinction 6" Perle Foot with Bolt
The Designs of Distinction 6" Perle Foot with Bolt is a round jug-shaped bun with long tapered foot. Add a bit of whimsy to your next project with this unique style. Available in Hardwood, Walnut and White Oak.
Specifications
| Additional Dimensions | Bolt: 3/4" Height x 5/16" Diameter; 18 TPI |
| Bottom Diameter | 3/4" |
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 6" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Top Diameter | 2 1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like