Designs of Distinction 8 Inch Fluted Bella Bun Foot
Designs of Distinction 8 Inch Fluted Bella Bun Foot is a pumpkin-shaped bun foot with long tapered foot. This classic foot is the perfect adornment for seating, chests, bed frames, and other choice furniture pieces. Establish a theme using other wood and metal components from the Classic Revival Collection. Available in Hard Maple and Cherry.
Specifications
| Bottom Diameter | 1 3/8" |
| Brand | Designs of Distinction |
| Diameter | 3 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Top Diameter | 2 1/2" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like