Designs Of Distinction 9 Inch Arts & Crafts Corbel
This magnificent 9-inch corbel from Designs of Distinction features a classic Arts and Crafts design with its strong lines, gentle curves and tailored edges. You will be proud to display the finely crafted wood support in any design. Includes two recessed hangers. Choice of woods - Cherry, Alder, Red Oak, Hard Maple, and Paint Grade.
Specifications
| Height | 9" |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Additional Information | Includes Two Recessed Hangers. |
| Additional Dimensions | Includes Two Recessed Hangers. |
| Finish | Unfinished |
| Projection | 5 3/4" |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like