Designs of Distinction Apex Toe Kick Foot
Refined, modern, and minimalist, Designs of Distinction Apex Toe Kick Foot adds just the right amount of detail to your furniture piece. Choose from Alder, Cherry, Hard Maple, Paint Grade, Red Oak, Walnut, or White Oak.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4" |
| Length | 2 1/2" |
| Material | Wood |
| Style | Mid Century Modern, Shaker, Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like