Designs of Distinction Bauhaus 12 Inch Wrought Iron Arch Bracket
The Designs of Distinction Bauhaus Bracket incorporates mixed materials of metal and wood. The Bauhaus Bracket is sleek and metropolitan, with Wrought Iron arch finish. The metal arches in the Bauhaus Bracket perfectly matches our other metal accents. Mix and match other wood and metal components by shopping our Urban and Mid-Century Collections.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Wrought Iron |
| Height | 12" |
| Material | Wood, Metal |
| Projection | 9" |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like