Designs of Distinction Bauhaus 9 Inch Wrought Iron Arch Bracket
The Designs of Distinction Bauhaus 9 Inch Wrought Iron Arch Bracket incorporates mixed materials of metal and wood. The Wrought Iron brace adds a distinctive accent on the wooden L-shaped bracket. The metal arches in the Bauhaus Bracket perfectly matches our other metal accents. Mix and match other wood and metal components by shopping our Urban and Mid-Century Collections.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Wrought Iron |
| Height | 9" |
| Material | Wood, Metal |
| Projection | 7" |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like